FORUM

forum sohbeti

www.sohbetdesin.com/forum Sayfamisi Ziyaret edin.. iyi paylasimlar dileriz..

Forum nedir?

Memleketin günlük meselelerinin tartışıldığı toplantı.
Demokrasi ile idare edilen memleketlerde milletin büyük kısmını ilgilendiren meselelerde, bu hususta ihtisas sahibi kimseler görüşlerini millet önünde (TRT vs.) açıklar. Neticede belli bir sonuca varılır. Forumda, forumu yöneten, idare eden ve foruma katılanlar bulunur. Salonda yapılıyorsa dinleyiciler vardır.
Eski çağlarda, Roma halkı bir araya gelerek, kendilerini ilgilendiren işleri etrafı duvarlarla çevrili bir meydanda konuşurlardı. Buralara da forum denirdi.

Sözlükte “forum” ne demek?

1. Bir çeşit internet sitesi. Kullanıcıların üye olarak mesaj gönderebildikleri genelde dijital bir mesaj tahtası şeklinde olan web sitelerinin tümü.
2.
Eski romalılar zamanında, roma’da ve diğer kentlerde kamu işlerini konuşmak için halkın toplandığı alan, agora.
3. Toplu tartışma.
4. Kamuoyuna açılma alanı.

Forum kelimesinin ingilizcesi

n. city square or market, place of assembly, place for conducting official business (in ancient Rome); court; place where discussions are held; message board on the Internet focused on a particular subject (Computers)
n. forum; city square or market, place of assembly; place for conducting official business (in ancient Rome); court; place where discussions are held
Köken: Latince

Forum ne demek? (Ekonomi)

Latince bir sözcük. Eski Roma’da halkın kendisi ve sitelerini ilgilendiren konuları görüşmek, tartışmak üzere toplandıkları dikdörtgen biçimindeki yer. Günümüzde ülkenin ekonomik, siyasal ve sosyal konularının tartışıldığı, toplantı seminer ve yerlere verilen ad.