Turkiyenin En Kaliteli SOHBET Platformuna Hosgeldiniz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

E-Ticaret Seo resimli anlatimi.. - Sohbet - Muhabbet - Chat ve Paylaşım Sitesi..


E-Ticaret Seo resimli anlatimi..

e-ticaret-seo

E-Ticaret Seo resimli anlatimi..

 

E-ticaret seo çalışmaları için öncelikli olarak site içi seo’nun rolünün büyük olduğunu bilmek gerekir. E-ticaret seo kelime bazlı seo çalışmalarından çok içeriksel ve kategorisel çalışmalar daha rövanşta olan çalışmalarıdır diyebiliriz.E-ticaret ürün pazarlaması ve tanıtımaları satış rakamları açısından önem teşkil etmektedir. E-ticaret seo aşamalarını sizlerle beraber bu dersimize ele alacağız.

E-ticaret Site İçi Seo

E-ticaret sitelerinin çalışmaları yapılırken seo uyumlu içerik ile güçlenmektedir. E-ticaret site tasarımları genelde hazır yazılımlar olmak ile beraber genel olarak iç seo’ya uygun geliştirilmelidir. Site içi seo’da kategori uyumu ve içerik erişim kolaylığı ve meta özü önemli yer kaplamaktadır. E-ticaret site içi seo’da 3 bölümü sizler için ele alıp e-ticaret site içi seo dersimizin daha kolay anlaşımasını sağlayacaz.

E-ticaret Seo Meta Özü

E-ticaret sitenizin öncelikle meta ayarlarını uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir. Meta başlık, açıklama ve anahtar kelime siteniz için kısa açıklayıcı olaması gerekmektedir.

1. Title ( Başlık) : Başlığınızda en önemli iki kurala dikkat etmeniz lazım site uzantısını başlıkta geçirmeden sadece sitenizin ismini geçirerek ne alanda hizmet verdiğinizi açıklayacağınız kısa bir başlıktan ibaret olmalıdır. Kelimeler arasında virgül olmadan boşluk sadece kullanılmalıdır başlık 50 ile 60 karaketeri geçmemelidir.

2. Description ( Açıklama) : Açıklama bölümü e-ticaret hakkında ne gibi hizmetlerde bulunacağınızı belirttiğiniz kısa ve öz bilgiler vermeniz gerekmektedir. 100 ile 150 karakter arasında olmasına özen gösteriniz. Açıklama kısmındada virgül koymamaya dikkat ediniz çünkü kelimeler arasında virgül olması kelimenin kesilmesi anlamını taşır ve kelimeler arasında kombinezyon oluşturulmaz. Buna dikket edilmesi gerekmektedir.

3. Keywords ( Anahtar kelimeler) : Anahtar kelimelerde fazla aşırıya kaçılması oldukça gereksizdir. Bütün ürünlerinizi anahtar kelime olarak girmenize gerek yoktur. Kelimeler arasında virgül olması gerekmektedir. Tavisye olarak 8 ile 10 adet anahtar kelime belirtmeniz gereklidir.

E-ticaret Ürün ve İçerik

E-ticaret sitelerine ürün giriş yaparken o ürün hakkında en az 100 150 kelimelik bir tanıtıcı yazı yazmanız gerekir. Bunun yanı sıra her ürün için birkaç  görsel girmeniz hem görsel aramalarda etki sunup hemde müşterilerinizin beğenisini kazanmanıza destek sağlayacaktır. Bunların haricinde ürün videoları oluşturup bunlarıda paylaşmanız ürün bazlı e-ticaret satış kolaylığı sağlayacaktır.

E-ticaret Kategori Uyumluluğu

E-ticaret sitelerinde katagori uyumluluğu site içi seo çalışmalarında çok etkilidir. Ürünleri ana kategori ve alt katagorilere göre girilmesi gerekmektedir. Kategoriler bölümleri bakımından ürün markası ,rengi, ölçütleri ve çeştileri gibi belirgin ve açıklayıcı olması gerekmektedir. E-ticaret kategori düzeni ilerleyen dönemde dış seo çalışmalarınızdada ihtiyaç duyulacağından dikkat edilmesi gerekmektedir.

E-ticaret Site Dışı Seo

E-ticaret site dışı çalışmalarda site içi çalışmalardan daha fazla etki sağlamaktadır. Site dışı seo çalışmaları backlink çeşitliliği ile sağlanmaktadır. E-ticaret siteleri için ileriye dönük sorun yaşatmayacak site dışı seo çalışmaları yapılması gerekmektedir. Arama motorları özellikle Google’nin belirlediği 2 kısas bulunmaktadır. Site dışı çalışmalarda ücretsiz backlink algısı yaratmak ve pagerank yüksetmek için hilelere başvurmamak bunlara önemle dikkat edilmesi gerekmekte bunlara uygun çalışmalar yapılması gereklmektedir. E-ticaret siteleri için en çok yapılan çalışmalar tanıtım yazıları, sosyal medya imlemeleri ve sosyal video paylaşımlarıdır. Bunları kısaca ele almak gerekirse.

1. E-ticaret Tanıtım Yazıları

E-ticaret sitelerine tanıtım yazısı alımı yapılırken tanıtım yazısı alacağınız sitenin pagerank değeri, Google indexi , hit durumu ve alexa değerleri gibi istatistiklerine bakıp genelde kendi alanınızdaki sitelerden tanıtım yazısı almaya özen göstermelisiniz. Tanıtım yazılarınızda genelde kategori ve içerik bazlı bağlantılar sağlamak ve bağlantı sayısını en fazla 3 ile sınırlamanız gerekmektedir. Tanıtım yazısı alırken belirli aralıklarla almanız sitenizi yormayacaktır.

2. E-ticaret Sosyal Medya İmlemesi

E-ticaret siteleriniz için gerekli sosyal medya hesapları oluşturmanız ve bunlara organik kullanıcı sağlayıp ürün imlemelerinizi gerçekleştirmeniz sayesinde sitenizin kalitesi artacak ve ürünleriniz aktifliğe göre daha iyi sıralamalarda yer alacaktır. Site dışı seo için tamamen zararsız olan sosyal medya imleme çalışmaları en çok ihtiyaç duyulan çalışmaların başında gelmektedir.

3. E-ticaret Sosyal Video Paylaşımı

E-ticaret ürünlerinize video sitelerinden ürün videoları oluşturup hem sitenizde, hemde video sitelerinde paylaşmanız site dışı seo çalışmalarında aşırı etki sağlamaktadır. Bu sayede hem ürün video ile tanıtacak hemde güncel sosyal video paylaşım sitelerinden, sitenize belirttiğiniz üründen backlink sağlamış olacaksınız, zamanla bu etki artarak başarı etkisi yarmaktadır. E-ticaret video paylaşımları sıralamlarda da yüksek etki sağlamaktadır.

Seo dersleri 19. dersimizde E-ticaret sitelerine nasıl seo yapılması gerektiği ve E-ticaret siteleri için site içi ve site dışı seo çalışmaları hakkında açıklayıcı bir ders sunduk . E-ticaret seo dersimiz hakkında anlamadığınız bir yer olursa yorum kısımından bize bildirerek cevap alabilirsiniz.Bir cevap bırakın.