En çok merak edilen

yorum yok
8.264 okuma
20 Nisan, 2018
Merak Ediyorum

En çok merak edilen

Merak insanın doğasında vardır. İnsanlar neyi merak eder? Bu sorunun cevabına bakılacak olursa, insanoğlu karıncanın gözü var mı ya da yok mu konusunu da merak eder, ejderhalar gerçekten yeryüzünde yaşadı mı sorusunu da. İnsanlar her şeyi merak ederler. Merak nedir? Merak, bir şey hakkında bilgi edinmenin başlangıcıdır. Sözlük tanımı ise, bir şeyi anlamak için insanın içinden gelen istek demektir. Sohbetdesin.Com Sohbet odaları olarak, merak konusunda sizlerin aklınızda oluşan bazı şeyleri açıklamaya çalıştık. Öyleyse en çok merak edilen konu başlığı altında en çok merak edilen şeyleri inceleyelim.

İşte en çok merak edilen şeyler

Çinlilerin gözleri niçin çekiktir

Çinlilerin gözleri niçin çekiktir Türkiye’de merak edilen şeylerin başını çekmektedir. Lakin sadece Çinlilerin değil, Doğu’da yaşan bir çok ırkın gözleri çekiktir. Bazı kesimlere göre bahsi geçen bölgelerdeki yoğun kar yağışı olduğu içindir. Kar ile ne alakası var diye soracak olursanız, kar yağışı yoğun olduğundan dolayı, bu yoğunluktaki kar ışınları göze zarar verebiliyor. Yoğun kar ışını gözü kamaştırıp bozabiliyor. İşte gözün çekikliği 2. bir tabaka gibi, gözü kar ışınlarından koruyor. Tabi bu ne kadar doğrudur bunu bilemiyoruz. Öğrenmiş olduğunuz bilgiyi Sohbet Odaları sitesinde tartışmak ister misiniz? Öyleyse linke tıklayınız.

En çok merak edilen

Çinlilerin gözleri niçin çekiktir? Merak ettiğiniz cevap burada..

Termos maddeye neden özelliğini ka
ybettirmiyor?

Çoğu insan evinde termos kullanıyordur. Termosun belirli bir özelliği vardır. Sıcağı sıcak, soğuğu ise soğuk tutabiliyor. Peki bunun nedeni nedir? Her şeyin mantıklı bir açıklaması olduğu gibi, Termosun maddeye özelliğini kayıp ettirmemesinin sebebi, termosun içerisinde iç içe geçmiş iki kalıbın bulunmasıdır. Bu kalıplardan ilk tabaka yanı dışarıda kalan tabaka metal bir kaptır. Bu metal kabın hemen arkasından, cam bir tabaka gelir. İkisi arasındaki hava boşaltıldığında, içeriye ne soğuk ne de sıcak girebilir. Böylelikle termos içerisindeki madde soğuksa soğukluğunu, sıcaksa sıcaklığını koruyabilir. Öğrendiğiniz bilgiyi mobil sohbet sitemize bağlanıp, orada edindiğiniz yeni arkadaşlarınıza da anlatmak ister misiniz? O halde, mobil sohbet odalarımıza bağlanın.

Termos fiyatları

Termos nasıl soğuğu soğuk, sıcağı sıcak tutabiliyor?

Yukarıda anlatılan bilgiler tamamen özgündür. Bilginin kopyalanıp paylaşılması halinde hukuki işlemler başlatılacaktır. En çok merak edilenler konusunu beğendiyseniz, lütfen paylaşarak veya yorum bırakarak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Eğer konudan memnun kaldıysanız, Merak Ediyorum başlığını takip edebilirsiniz. En çok merak edilen bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Sohbet Odaları

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın yolları

Sosyal Medyada Başarılı Canlı Yayın Yapmak Sosyal medyada başarılı canlı ...

Estağfurullah Kelimesinin Gerçek Anlamı, Estağfurullah anlamı, estağfurullah ne demek

Estağfurullah Kelimesinin Gerçek Anlamı Adeta bir efsane olmuş, kulaktan ...

merak ettiginiz her şey

Merak Edilen Bilgiler Merhaba değerli okurlarım. Bugünkü konumuz, merak edilen ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?