Turkiyenin En Kaliteli SOHBET Platformuna Hosgeldiniz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Neden Seo Öğrenmeliyim Amac Ney ? - Sohbet - Muhabbet - Chat ve Paylaşım Sitesi..


Neden Seo Öğrenmeliyim Amac Ney ?

indir

Neden Seo Öğrenmeliyim Amac Ney ?

Kaptan Seo web sitesini oluşturmadan önce genel olarak faydalı bilgiler içeren bir web sitesi oluşturmak istedim ve araştırmalarıma göre ülkemizde malesef seo gizli bir kitap halinde ve paylaşılmıyor.Seo hakkında bilinen bir kaç web sitenin faydalı göründüğünü farkettim ancak derinlemesine bir analiz yaptığımda bu sitelerde seo hakkında yarım yamalak ve fazla açıklayıcı olmayan bilgiler olduğunu farkettim bu yüzden Kaptan Seo web sitesini kurdum.Şimdi en önemli soruya gelelim.

 Neden Seo Öğrenmeliyim ?

İnternet dünyası günümüzde çok ezeli rekabetlerin yaşandığı bir sektör haline geldi nedeni ise milyarlarca web sitenin olması.

Hobi amaçlı yada para kazanmak amacı ile bilgilerinizi paylaştığınız web sitenize,  her site sahibi gibi günde yüzlerce hatta binlerce ziyaretçinin web sitenize gelmesini istersiniz bunun için web sitenizin arama motorlarında ki durumu şüphesiz çok önemli.

Web sitenizin arama motorlarındaki durumunu belirleyen tek bir etken vardır o da seo yani Search Engine Optimization(Arama Motoru Optimizasyon) çalışmasıdır.Seo çalışmasını doğru öğrenmek çok önemlidir.Günümüzde malesef seo denilince zihinlerde forumlardan kalma bilgiler ile sadece backlink almak geliyor  yani başka bir siteden web sitenize bağlantı sağlamak bu olgu çok yanlış ve backlink çalışması dikkatli yapılmadığında web sitenizi arama motorlarından silen bir uygulamadır.

Seo Gerçeği

Günümüzde rekabetin artması ile aynı sektörde yüzlerce hatta binlerce web sitesi google arama motorlarında ilk sayfa ve ilk sıralara çıkma hedefindedir.Eğer web sitenize gerçekten değer veriyorsanız seo öğrenmeniz çok önemlidir.Web sitelerini Google arama motoru gözünde anlaşılır ve faydalı olduğunu gösterebilmemiz için seo standartlarını öğrenmemiz gerekmektedir.Web sitenizdeki , içeriğiniz hatta içeriğinize ekleyeceğiniz her resim için seo standartları vardır.

Başarılı bir seo web sitenizi her zaman google arama motorunda güçlendirerek web sitenizin kalitesini arttırır ve arama motorlarında ilk sıralarda geniş bir kitleye hitap etmenizi sağlar.

Seo Yapılmayan Web Sitesi

Seo çalışması yapılmayan web siteleri her zaman sahibine maddi,manevi sıkıntı vermektedir.Web sitenize değer veriyor ve aşşağadki etkenler ile sıkıntı yaşamak istemiyorsanız seo çalışmasını her zaman öneririm.Seo çalışmasını parayla yapmanıza gerk yoktur web sitemizdeki seo derslerini uygulayarak kolayca web sitenizin google arama motorundaki değerini arttırabilirsiniz.

  • Geç İndex Alma:Seo yapılmayan web sitesi geç indexlenir yani google arama botları sık uğramazlar bu web sitelerine buda rakiplerden geri kalmak demektir.İndex dediğimiz olay web sitemize eklediğimiz içeriklerin yani sayfaların,makalelerin google arama motoru’na eklenmesi işlemidir.
  • Kaliteli Web Sitesi:Seo yapılmayan kaliteli içeriklere sahip web sitesi biraz geç site sahibine katkı yapmaktadır.Seo dediğimiz optimizasyonun temeli günümüzde kaliteli içeriktir aslında o yüzden hiçbir ekstra seo işlemi yapılmadan kaliteli içerikler ile her zaman yüksek konumlara gelmek mümkündür ancak bu her zaman seo çalışması yapılmadığında zaman almaktadır ayrıca seo çalışmasının getirdiği artılardan mahrum kalmaktır.
  • PageRank Etkisi:PageRank nedir başlıklı makalemizi incelediğimizde pagerank değerinin önemini daha iyi anayabilmekteyiz.Seo çalışmaları çoğunlukla web sitelerin Page Rank değeri alma ihtimalini kuvvetlendirerek bu değerlerin seo çalışmasına göre yukarlara taşınmasını sağlamaktadır.PageRank değeride kısaca web sitemizin kalitesini belirtmektedir.
  • Rakiplerden Geri Kalma:Web sitenizdeki içeriklerinizin ne kadar iyi olduğunu düşünsenizde her zaman sizi zorlayan rakip web siteleri olacaktır.Rakip web siteleri eğer seo çalışması yaptılar ise onlarla rekabet şartlarız eşit olmayacaktır bununda bilincinde olmanın önemli olduğunu düşünüyorum.Eğer rakip web sitelerin önüne geçmek istiyorsanız veya ileride bu rakip web sitelerin gerisinde kalmak isteiyorsanız kaliteli bir seo çalışması yapmanız çok önemlidir.Neden seo öğrenmeliyim sorusunun en önemli cevabı bu aslında internet ortamındaki rekabet.


Bir cevap bırakın.

Genel Forum Sitesi - Sohbet Sitesi - IRC Forumu