TBMM dönemi

yorum yok
16 okuma
5 Mart, 2017

TBMM’de çok yoğun bir kargo trafiği vardır. Hem TBMM’den dışarı, hem dışarıdan TBMM’ye her gün binlerce kargo gelir. Bu yüzden, birçok kargo şirketinin TBMM’nin bulunduğu Kavaklıdere Mahallesi’nde şubeleri mevcuttur.

 

TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu, geçenlerde yaptığı toplantıda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uyarısı çerçevesinde “kargo” konusunu ele aldı ve kritik kararlara imza attı.

Parlamento Büro Şefimiz Nuray Babacan’ın aktardığına göre, toplantıda terör saldırılarına yönelik önlemler masaya yatırılmış ve kargo şirketlerinin TBMM’ye girişine yasak getirilmiş.

Bundan sonra milletvekillerine gönderilen tüm paketler, bir kapıda oluşturulacak kargo merkezine bırakılacak. Kargolar burada incelendikten sonra, iç hizmetler tarafından dağıtılacak. Böylece, paketlerden kaynaklanan “zehir, patlayıcı madde” gibi şüpheler ortadan kaldırılacak.

Güvenlik Koordinasyon Kurulu, TBMM’nin ziyaretçileriyle ilgili yeni kararlar da almış. Halihazırda isim bildirilerek verilen randevular, bundan sonra ikinci bir kontrolden geçirilecek. Ziyaretçilerin isimleriyle birlikte TC numaraları da kapılara bildirilecek. Ziyaretçiler gelmeden önce genel bilgi tarama (GBT) incelemesi yapılacak. Sabıka kaydı olanların ve arananların TBMM’ye girmesi önlenecek. Bu sistemle kapılarda yaşanan uzun kuyruklar da önlenecek.

TBMM yönetimi, yerleşkeye yüz tanıma sistemi de kurmak istiyor. Konuyla ilgili son karar yüz tanıma sisteminin yayacağı radyasyona ilişkin iddialar araştırıldıktan sonra verilecek.


Yonetici

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet et

Doyasıya Sohbet Sohbet etmek, çağımızda oldukça basitleşti. Evinizde oturup, ...

Mobil Sohbet

Sohbet Nedir Bir yazarın günlük olaylar arasından seçtiği bir konuyla ...

Ücretsiz bedava sohbet odaları

Bedava Sohbet Günümüzde sohbet denilince akla bir çok şey gelmektedir. Webcam ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?