XR Dünya’nın Sonu

114 okuma
14 Nisan, 2018
Dünya'nın Sonu

XR DÜNYA’NIN SONU

ZAMAN
Dünya bu zamanlarda çok ileri bir seviyeye ulaşmıştır. 2018’de gölge teorisini ortaya Dr. Hammer’in bu teorisi delilik olarak adlandırılmıştı. Zamanda yolculuğun mümkün olacağı biliniyordu, lakin buna kesin gözü ile bakan Dr. Hammer için bilim adamları delirdiğini söylüyorlardı. Hammer hastaydı, hastalığı oldukça ilerlemiş artık aldığı nefesleri sayıyordu. Doktorlar ona öleceğini söylüyorlar o ise sürekli teorisinin başında zaman harcıyordu. Hammer, hayatını 11 Ağustos 2040 yılında, 52 yaşında kaybettiğinde bütün mirasını gölge teorisine harcamış bulunmaktaydı. Buna karşın hiçbir sonuç elde edilememişti. Oğluna hiçbir şey kalmamış, oğlu ise hayatta kendisine kalan tek şey gölge teorisinin üzerine gitmiştir. Babası gibi kendisi de doktorasını tamamlayan Mr. Henry, babasının deyimi ile Gölge bilim adamlarınca delilik teorisine odaklanmış, tüm zamanını bu teori üzerinde geçirmiştir. 24 Mart 2042 yılında henüz 26 yaşında babasının bir ömür boyu yapamadığı deliliği 2 yılda yapmayı başarmış, babasının ve kendisinin adını aklamıştır. Zamanı avuç içlerine almış, zamanda yolculuğu gerçekleştirmiştir. Gölge teorisi, Dünya ya en yakın yıldız olarak bilinen Proxsima’nın zamanda açtığı yarık sayesinde var olmuştur. Dr. Hammer’in üretmiş olduğu Nano giysi üzerindeyken, oğlu Dr. Henry bir gece yıldızlarda meydana gelen olayları incelerken yeryüzüne Proxsima’nın bazı ışınlar attığını fark eder. Bu ışınlar, nano giysiye güç veriyor, bu sayede ışık hızına ulaşılabiliyordu. Nano giysinin kol kısmında birde kontrol paneli vardır, bu panel sayesinde ışık hızına ulaştığını keşfeden Dr. Henry giyisiye ayar vererek, birden kendisini 2099 yılında bulur. Zamanda yolculuk gerçekleştikçe evrende bazı değişmeler meydana gelir. Bu zaman zarfında, Dr. Hammer ve oğlu Henry’nin başına gelenleri, dünyanın nelerle karşı karşıya kalacağını sizlere ileteceğim.

XR Dünya’nın Sonu isimli kitabın yazarı, Sunucumuz yöneticilerinden Muhammed Mecnun BOZKURT’tur. Kendisi ile canlı görüşmek için Sohbet bağlantısına tıklayabilirsiniz.

COĞRAFYA
Coğrafya olarak günümüzdeki bilinen gezegenleri ve kendi oluşturduğum hayali gezegenleri ele alacağım. Lakin daha çok yeryüzümüz yani Dünya’yı işleyeceğim. Neden gezegenler? Çünkü, zamanda yapılan yolculuk sayısı çoğaldıkça daha önce hiç keşfedilmemiş olan bir gezegen keşfedilir, ve Dünya’ya Ay’dan daha yakın bir şekilde yaklaşır. Bu gezegende hayat yoktur. Buna rağmen bazı hastalıklar vardır. Bunlardan en bulaşıcı olanı ise, Dr. Henry’nin Slipno ismini verdiği hastalıktır. Yeryüzünde bulunan verem hastalığına aşırı benzemektedir. Ancak dahada kötüsüdür. Bu hastalığa yakalanan insanlar, en fazla 1 gün insan olarak kalabiliyorlar, ertesi gün vucutları çürümeye yüz tutuyor, bütün hatıralarını unutuyorlar dahada kötüsü kendilerini bile unutarak hayata veda ediyorlar. Dünya bu olaylardan Henry’yi sorumlu tutuyor, Henry de kendisini suçlu hissediyordu. Artık Dünya’da yaşanamayacağının farkına varması biraz geç olmuştu. Xr gezegeninden gelen hastalık sadece insanları değil, Dünya gezegenini de yemeye başlamıştı. Yani Dünya’da son yaklaşıyordu, bazıları bunu kıyamet olarak adlandırıyorlardı. Bazıları ise insanlık için hala bir ümit olduğunu varsayarak evrende yeni gezegenler aramaya başlamışlardı bile. Dr. Henry zamanda yolculuk yapmaya son vermişti. Ancak olaylar sarpa sarınca kendisinden daha zeki olduğunu düşünen babasının günlüğünün her hanesini defalarca okumuş, bir ipucu aramıştı. Babası zamanda yolculuğun tehlikelerinden sürekli bahsediyordu lakin Gölge teorisini yapmaktan bir türlü vazgeçmemişti. Henry, babasının onunda çözümünü bulduğuna inanarak sürekli ip uçları arıyordu. Bir gün aklına bir şey geldi, son bir kez daha zamanda yolculuk yapacaktı. Sadece babasının yanına gidip, bütün bu olanları anlatacaktı. Bütün bu olanlara çözüm bulmasını isteyecekti ki öylede yaptı… Neden bu coğrafyalar? İnsanlığın sonunu bir şehirde getiremezdim. Dünya da yaşam mümkün olmasaydı insanlar neler yapardı? Bir umut ile yaşam alanı mı arayacaklardı? Yoksa, kıyamet kaçınılmaz diyerek sonlarınımı bekleyeceklerdi. İnsanlar bu tarafta ikiye ayrılır. Ben her iki tarafıda anlatmaya çalışacağım, bu yüzden gezegenleri seçmek daha mantıklı geldi. Gezegenler arası yolculuk olsaydı, nasıl olurdu? Keza bu da bu coğrafyayı seçmemde büyük bir etken. Kendi hayalimde kurduğum gezegenler arasındaki yolculuğu bu şekilde aktarmaya çalışacağım.

Eserin yazarı ile canlı konuşup, kitap değerlendirmesi yapmak ister misin? Durma o halde, Mobil Sohbet tıkla gel.

AMAÇ
Gezegenler arası yolculuk olsaydı, nasıl olurdu? Keza bu hem coğrafyamda ki hem de konuyu seçmemde ki seçmemde büyük bir etken. Kendi hayalimde kurduğum gezegenler arasındaki yolculuğu bu şekilde aktarmaya çalışacağım. İnsanlığın başına gelebilecek büyük bir olay olan, Dünya’nın sonunun gelmesi durumunda insanlar neler yaptı? Hastalıklar yüzünden insanlar nelerini kaybetti, ya da bir sabah uyandığımızda bakıyoruz ki yarım uyanmışız. Nasıl hissederdik? Yani kısacası ölüyoruz, ölümden önce neler yapabilirdik. Kısacık ömrümüze neleri sığdırabildik? Bütün bu soruları cevaplayarak konuyu ele almamdaki amaca ulaşmış olacağım. Kişisel hataların getirmiş olduğunu sorunlarda birey bundan kaçmalı mı yoksa, hatasını telafi etmenin yollarını mı aramalı. Hikayemde bu gibi durumlara da yer vermeye çalışacağım.

Kitap yazarı sohbet odalarımızda yöneticidir. Kendisiyle kitap hakkında konuşmak istiyorsanız, Sohbet Et bağlantısına tıklayınız.

PLAN
Dr. Hammer ‘ Gölge Teorisi’ni ’ ortaya atar. Bazı bilim adamları kendisine deli, teorisine ise ‘ Delilik Teorisi ‘ ismini vermiştir. Dr. Hammer araştırmalarını tamamlayamadan hayatını kaybeder. Böylelikle biricik oğlu Henry’e bırakmış olduğu tek şey Gölge teorisidir. Henry, bir şekilde babasından kendine kalan mirası tamamlamayı başarır. Böylelikle, zamanda yolculuğu keşfeder. Zamanda yapılan yolculuklar çoğaldıkça, Evren bunu kendisi ile dalga geçiliyormuş gibi anlayarak insanlığın başına büyük felaketler salmıştı. Fırtınalar, depremler, tsunamiler, heyelanlar, yanardağ patlamaları gibi Dünya da görülen bütün doğal felaketler ardı ardına yaşanmış, Evren bununla da yetinmeyerek, insanlığın başına Xr lanetini salmıştır. Xr gezegeni hasta bir gezegendir, hastalığını ise hem insanlara hem de evrendeki diğer gezegenlere, yıldızlara kısaca evrende ne var ne yoksa her şeye bulaştırmaktadır. Halk kıyametin geldiğini düşünmekte, bilim adamları yeni yaşam alanı aramakta, askerler Xr gezegenini yok etmeyi planlamakta yani her kesim kendisine göre bir şeyler düşünüyor, çözüm üretmiş ona uygulamayı planlıyor. Bütün bu olaylar yüzünden Dr. Henry, babasından yardım almak ister ve zamanda yolculuğu son bir kez gerçekleştirir.
10 Ağustos 2040
Dr Henry bu tarihe geldiğinde, babasının yanına gider. 2042 yılında gerçekleşen felaketleri babasına anlatır. Babası yarın öleceğini biliyormuşçasına, bugün olmaz yarın gel. Bugün buradan ayrılamam diyerek oğlunu reddeder.
Henry yaşlı ve inatçı babasını ikna edememiş, geldiği tarihe geri gitmiştir. Babasının ölümünü defalarca görmek istememiştir. Aynı şeyi tekrar tekrar yaşamış ve en sonunda ertesi günü bekleme kararı almıştır.
11 Ağustos 2040
Dr Henry, babasını geçmişte bir gün bekler ve ertesi sabah uyandığında babasını yatağında uzanırken görür. Babası Hammer kıprayamaz, konuşmakta zorlanır. Henry’nin gözleri dolar ve ne yaptığını bilememenin edasıyla babasını geleceğe götürür.
Bütün olaylar burada anlaşılır, geleceğe geldiklerinde babasının Xr gezegeninden gelen hastalığa yani Slipno

ya yakalandığını öğrenir. Bu olaydan sonra anlaşılır ki, hastalık insanlığın tüm zamanlarına yayılmıştır. Dr Henry;
– Zaman her şeyin ilacı diyordun baba. Gördün mü, bu dediğin yalan. Zaman her şeyi sadece öldürür.
Diyerek babasına fısıldar. Tam o sırada Dr Hammer,
– Bak oğlum, her şeyin bir çaresi vardır. Gölge, bana ait olan bir teori. Meslektaşlarımın bana neden deli, teorime neden delilik dediğini anladın mı?
– Ben deli değildim, bütün bunlar hesaplanmıştı. Bütün bunlar benim hatam…
– Yaşam alanları keşfet oğlum, insanlığı bu durumdan kurtar..
Diyerek son nefesini verir. Henry babasının bir kez daha ölümünü gördüğü için, yani babasını bir kez daha öldürdüğünü sanarak yıkılır. Zamanda yolculuğu kendisi bulmuştur, Xr lanetini insanlığın başına kendisinin getirdiğini düşünerek, adeta çıldırır. Ertesi sabah toparlandığında, çözümler aramaya başlar.

XR Dünya’nın Sonu isimli eser, sunucumuz yöneticilerinden Mecnun’a aittir. Kitabı değerlendirmek, yazmış olduğu diğer kitapları okumak istiyorsanız Chat bağlantısına tıklayarak kendisine sorularınızı ve yorumlarınızı iletebilirsiniz.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Sohbet Odaları

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Fatih Sultan Mehmet Kimdir

Sultan Mehmed Han’ı Gördüm Bu satırlarda sizlere evvelden bahsetmem gereken ...

pdf kitap indir

Labirent Savaşı PDF Labirent Savaşı isimli kitabın pdf'i sitemizde. Rick ...

Virgina Woolf - MRS. Dallloway | Sohbetdesin.Com

Virgina Woolf’un yazdığı Mrs . Dalloway’ı okumadan önce yaptığım ...

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?