Turkiyenin En Kaliteli SOHBET Platformuna Hosgeldiniz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kelebek Sohbet Odaları - Sohbet - Muhabbet - Chat ve Paylaşım Sitesi..


Kelebek Sohbet Odaları

Sohbet Kültürü ve Adabı

Sohbet; Yetişkin çoğu bireyin boş vakit değerlendirmesinde kullandığı genel bir tabir olarak kullanılan ve günümüz standartlarında sadece başımıza bir şey geldiğin de, herhangi bir olumsuz durumun çözümlenmesi gerektiğinde, içinden çıkılamayan sorunlara savunma hazırlamakta ; mutlu anlarımızın paylaşımın da yani mutluluğumuzu ele güne göstermek amacıyla bir araya gelmek için kullandığımız yeni bir akımın adı “Sohbet”.Biz insanlar sosyal birer bireyleriz.Boş anımızın hoşluğunu sohbet ile doldurmayı ilk durak biliriz. İki dostun bir araya gelip yaptığı sohbetin tadına da doyum olmaz elbette. Kırk yıl hatır eklediğimiz meşhur Türk kahvemiz, Türklerin vazgeçilmez içeceği olan şöyle taze tavşan kanı bir çay da sohbetimizin taçlandırılmasında, ağzımızın tatlanmasın da başrol oynar. Yeri gelip güldüğümüz, dostu bulmuşken omzuna yaslanıp ağladığımız o güzel sohbetlerin eşliğini yapan güzel içeceklerimiz.

Yetişkin bireyler çokça amaçla bir araya gelip çeşitli konularda sohbet etmekteler. Öyle ki Türkler bu konuda oldukça profesyonel. Ozanlarımız, şairlerimiz, yazarlarımız kendilerine özgü sohbet meclisleri kurmakta ve düzenli aralıklar bir araya gelerek farklı türler de sohbet etmekteler. Bilgi birikimleri, tecrübe aktarımları, deneyimleri başlıca sohbet konusu olmaktadır. Elbette bunların pek çok yolu olsa da sohbet adı altında gerçekleştirilen toplantıların yeri ve tadı her zaman farklı olmuştur. Kadın – erkek, kadın-kadın, erkek-erkek ayrımı ile ortaya çıkan farklı paylaşımların aslında genel adı da sohbettir. Kadınlar bir araya geldiğin de durum değerlendirmesi yapar ki bunun halk arasında ki karşılığı ne yazık ki dedikodu olurken, erkekler genellikle güncel olaylardan konuşmayı yeğlerler . Siyaset, spor, zamlar vb. Elbette bir kadın ile bir erkekte bir araya geldiğin de siyaset konuşabilir, gündemden bahsedebilir. Sosyal hayat döngüsünde biz insanlar paylaşmadan, konuşmadan daha doğrusu iletişime geçmeden uzun süre dayanamaz. Doğamız da paylaşmak içgüdüsel bir dürtüdür ve içimizi yer bitirir. Temel ihtiyaç olmasa da konuşmak da bir ihtiyaçtır.

Teknoloji hayatımıza uzun zamandır girmiş olsa da son yıllar da bir hayli gelişmiş ve hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Sosyal mecralar gün geçtikçe artmakta, bunun yanında asla unulmayacaklar arasında kelebek sohbet var insanların arasında ki mesafeler teknoloji ile en azami duruma indirgenmiş durumdadır. Güzel ülkemin en ücra köşesinde ki canım Ayşe Teyzem Almanya’da ki oğluna, torunlarına, eşine, dostuna kolayca teknolojinin nimetleri sayesinde ulaşabilmektedir. “Önceden böylemiydi..” dediğinizi duyar gibiyim, evet önceden güzelim beyaz güvercinler, telgraflar, bir de o dillere destan aşkların ve aşıkların güzel mektupları vardı. Özenle yazılmış inci gibi yazılar, şiirler, kenarına kondurulmuş minicik bir buse, bir de kenarı yakılmış olur hani… Aşkın beni böyle yakıp kül ediyor dercesine.. Sahi teknoloji hayatımıza girmeden önce daha mı güzeldi sevmeler, sevilmeler…Zaman su gibi akıp giderken bizler de suyun peşinden koşan minik figüranlar olarak dönen dünyayla beraber akan zamanın ahengine ayak uydurmaktan başka bir şey yapamıyoruz, çünkü o ahenge ayak uyduruyoruz. Teknoloji gelişti, olanaklar arttı elbette. Akıllı telefonlar, tabletler insan hayatını kolaylaştırmakla güzellik sağlasa da dost meclislerinin sohbet akışını bir hayli de etkiliyor. Ne yazık ki sosyal mecralardan kaçışımız yok, üzgünüm ki hepimizi oltaya geldik. Sanal alem hayatımızın genelini kapsarken yani Facebook, instagram vb. dışında bir de tamamen sanal paylaşımlar ve sohbet için girmiş olduğumuz sohbet platformlarının varlığını da es geçmemek gerekir. Genel bir çoğunluğun bildiği bu platformlar, çoklu platformların bir nevi konsantre hali gibi desek yanlış olmayacaktır. Eğlence kanallarında stres atıp, sohbet odalarında yeni insanlar tanırken bir yandan da radyo yayınlarında paylaşılan güzel müzikler sayesinde ruhumuzun doymasını sağlıyoruz.

Dostlar edinip güzel zamanlar geçirdiğimiz bu sanal platformu ikinci bir aile gibi görürüz çoğumuz… Üzüntüler, sevinçler, özel günler bura da başka bir tat verir bizlere. Yaşayanlar, bu tadı alanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır…Sohbettesin.com ailesi, tıpkı bayramlar da büyüklerimizin çatısı altında toplanıp tadına doyulmaz yemekler yenip, sohbetler edilen, küslerin barıştırılıp, büyüklerin ellerinden, küçüklerin de gözlerinden öpüldüğü o güzel günün her gün yaşandığı bir aile meclisi. Evinin kapısını açıp buyur eden bir aile büyüğünün samimiyeti, sevgisi ve hoş görüsünün sadece bayramlarda değil her gün yaşandığı güzel mekan, güzel ailemiz.

Sizinde samimi dostlukların oluştuğu Kelebek Chat ortamında yeriniz hazır.Toplam 2 Yorumlar
DarK

Degerli Kullanicilara selamlar olsun herkezi bir ortamda Bulusturan yonetime Tesekkurlerimizi sunarim. Guze seviyeli sakın bir aile ortamina herkezi davet ederim.. Sohbetdesin.Com iyi sohbetler dilerim

Tanem

Beyefendi güzel makale olmuş başarılarınızın devamını diliyorum.

Bir cevap bırakın.

UluTR Blog - Sohbet Sitesi - IRC Forumu www.ocianews.com - güvenilir siteler