Turkiyenin En Kaliteli SOHBET Platformuna Hosgeldiniz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Öğrencinin İkinci El Eşyası - Sohbet - Muhabbet - Chat ve Paylaşım Sitesi..


Öğrencinin İkinci El Eşyası

Yıllar önce üniversitede öğrenci iken başıma gelen ilginç olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Konya Selçuk Üniversitesini kazanmıştım. Birkaç arkadaş birleşip ev tutmaya karar verdik. Ancak sıfır eşya almak gerçekten çok pahalıya denk geliyordu. Düşünsenize 3 kişinin kalacağı bir evi döşemek hemde mutfağını eşyalarını sıfır almak, hiçte kolay değil nerden baksanız gene 2 ila 2,5 binlira demek. Bu sebeple bizde ev eşyalarımızı ikinci el eşya alan satan yerlerden almaya karar verdik.

Konya’da Bosna Hersek diye bir mahalle var genellikle öğrenciler kalıyor. Burada öğrenciler için ikinci el eşya alıp satan  esnaflar var. Bizde evimizi tuttuktan sonra ikinci el eşyacıya gittik ve komple evimizi oradan aldığımız eşyalarla döşedik. Yaklaşık 500 liraya tüm ihtiyaçlarımızı gidermiş olduk. Ama bizim için esrarengiz olaylar eşyaları aldıktan bir hafta sonra başladı.

Çünkü bizim aldığımız halı bir adamın annesinden hatıraymış ve karısı haberi yokken satmış. Adam yana yakıla bizi arıyor. Neyse 2. el esya telefonumuzu almış. Adamla görüştüm. Adam durumu izah etti bende hayhay dedim gelip alabilirsiniz. Neyse adam bize geldi. Öğrenci olduğumuzuda görünce halimize acıdı ve halıyı almaktan vazgeçti. Evde bu halı öyle bir köşede duracağına siz burada kullanın hemde anacığım sevap kazanır dedi. Bize yıl boyunca yardımda bulundu. Bizde o halıyı bizden sonra gelen öğrenci arkadaşlara öylesine verdik. Umarız onlarda bizim gibi yaparlar.Bir cevap bırakın.